خشم سعودی ها از کُت چند هزاریورویی بن سلمان

به گزارش وبلاگ هاپرسین، نوع پوشش محمد بن سلمان در نشست شورای صندوق سرمایه گذاری عمومی این کشور و استفاده از وسایل گران قیمت در میان اعتراض سعودی ها به افزایش نرخ بیکاری واکنش بسیاری را برانگیخت.

خشم سعودی ها از کُت چند هزاریورویی بن سلمان

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری سعودی لیکس، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در نشست شورای اداری صندوق سرمایه گذاری عمومی این کشور با ظاهری عجیب حضور یافت که همراه با واکنش های زیادی در رسانه ها و نیز شبکه های اجتماعی بود.

نوع لباس پوشیدن محمدبن سامان با شال و کت گرانقیمتی که بر تن داشت همزمان با انتشار هشتگ گروه بیکاران در توییتر به دلیل گسترش بیکاری در میان جوانان سعودی خشم کاربران را برانگیخت.

فعالان در شبکه های اجتماعی اظهار داشتند، کتی که محمد بن سلمان در نشست شورای اداری صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی بر تن داشت دارای برند جهانی Franck Namani بود .

فعالان تاکید کردند که قیمت این کت حدود 5400 یورو معادل 24.658.29 ریال سعودی است. در این زمینه صفحه کاربری به سمت آزادی در توییتر نوشت: به خدا قسم آیا این شخص به بحران های شهروندان، شرایط بیکاری و کسری بودجه فکر می نماید؟

یک کاربر دیگر نیز در توییتر اظهار داشت: اینها آل سعود هستند که اموال عمومی مردم را غارت می نمایند و مردم روز به روز فقیر تر می شوند.

ترکی الشلهوبی روزنامه نگار معارض سعودی نیز در این زمینه به کسانی که اقدامات بن سلمان را در خودنمایی با اموال مردم ستایش و گمان می نمایند که با این کار درجه بن سلمان را بالا میبرند گفت که شما در واقع او را به عنوان یک مدل به تصویر می کشید.

این در حالی است که معترضان به سیاست های رژیم سعودی در شبکه های اجتماعی برای اعتراض به کمبود فرصت های شغلی در داخل کشور نفت خیزی مانند عربستان که همه ثروت آن در انحصار آل سعود قرار گرفته موج بزرگی از اعتراضات را به راه انداختند. آنها گفتند که مقامات آل سعود حقوق جوانان و فارغ التحصیلان عربستان را نادیده می گیرند.

حزب تجمع ملی عربستان که مخالف سیاست های آل سعود است با ابراز نگرانی درباره افزایش نرخ بیکاری در میان جوانان سعودی خواهان محاکمه مسئولان شد.

این حزب با صدور بیانیه ای اظهار داشت که وعده های مقامات آل سعود با آنچه که در واقعیت انجام می دهند هیچ تطابقی ندارد و این بیانگر شکست رژیم سعودی در پرونده استخدام جوانان و به معنی بی توجهی کامل به رنج ملت است.

در این بیانیه آمده که این سیاست ها موجب بروز بحران های پی درپی شده که حتی معیشت روزمره سعودی ها را تحت تاثیر قرار داده است. همه وعده های حکومت عربستان صرفاً برای تبلیغات رسانه ای جهت جلب توجه غربی ها بوده است. همه این وعده ها تنها برای مهار خشم شهروندان و سرگرم کردن آنها با راه چاره های موقتی و جزئی است. واقعیت آن است که رژیم سعودی در کاهش نرخ بیکاری به شکل بی سابقه شکست خورده است.

علاوه بر کت جنجالی محمد بن سلمان شالی که ولیعهد سعودی در نشست مذکور بر سر خود انداخته بود نیز جنجال زیادی در شبکه های اجتماعی به پا کرد و فعالان اظهار داشتند که قیمت این شال بالغ بر 2 هزار و 800 ریال سعودی است.

موضوع دیگری که موجب جنجال برانگیز شدن شال محمدبن سلمان شد این بود که بعضی نقش و نگار روی این شال را تشبیه به شال های قطری و بعضی دیگر به شال های یمنی کردند.

فعالان اظهار داشتند که این شالی فوق العاده نرم و سبک و بسیار گرم و حاصل کار دست است.

ولیعهد عربستان در جریان سخنرانی خود در نشست شورای صندوق سرمایه گذاری عمومی اعلام نمود، این صندوق طی سال های آینده برای هدف های متعددی فعالیت و کوشش خواهد نمود که مهمترین آن حداقل واریز سالانه 150 میلیارد ریال به اقتصاد داخلی به صورت فزاینده تا سال 2025 و سهیم شدن به وسیله شرکت های وابسته به آن در فراوری ناخالص داخلی غیرنفتی به ارزش 1.2 تریلیون ریال عربستان است.

وی در ادامه اضافه نمود، از اهداف دیگر این صندوق این است که تا خاتمه سال 2025 دارایی آن به چهار تریلیون ریال برسد و به طور مستقیم یا غیر مستقیم 1.8 میلیون شغل ایجاد کند.

این درحالی است که حساب کاربری به سمت آزادی اظهارات محمد بن سلمان را توهمی بیش ندانست.

البته نوع پوشش و وسایل گران قیمت محمد بن سلمان موضوع جدیدی نیست و اخیرا ماسک و خودوری گران قیمت وی در نشست شورای همکاری خلیج فارس در شهر العلا عربستان نیز واکنش بسیاری از کاربران و رسانه ها را برانگیخت.

منبع: عصر ایران

به "خشم سعودی ها از کُت چند هزاریورویی بن سلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم سعودی ها از کُت چند هزاریورویی بن سلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید